| Item Height | 14.88 in |
|---|---|
| Item Depth | 14.44 in |
| Item Width | 11.7 in |
| UPC | 0058465815219 |
| Power Source | Electric |
| Color | Blue |
| MPN | EFIC113-BLUE-6COM |
| Material | Plastic |
| Brand | Frigidaire |
| Type | Countertop Ice Maker |
| Capacity | 26 lbs |
| Voltage | 120 V |
| Model | Frigidaire EFIC117-SS |
| Features | Ice Crusher, Portable, Removable Basket, Clean Cycle |
| Finish | Stainless Steel |
| Power | 160 W |
| Item Weight | 18 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Frigidaire EFIC113-BLUE Retro Ice Maker - Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 99.99 USD. Tape came loose on top of box, but never been unpacked, see pictures for details