| Ice Maker Location | Above Refrigerator |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Installation | Freestanding |
| Door Style | Single Door |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Blue |
| Brand | Frigidaire |
| Energy Consumption per Year | Less than 200 kWh |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Portable Fridge |
| Number of Drawers | 1 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Item Height | Less Than 15 in |
| Model | Frigidaire EFM1S462 |
| Number of Doors | 1 |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
| Item Width | Less Than 20 in |
Check the listing for details. Frigidaire Retro Turquoise Blue 12 Can Cooler Mini Fridge Used. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 30.00 USD. This is a gently used Frigidaire retro 12 can 9 liter turquoise baby blue portable mini fridge cooler or warmer. I have tested it and it works. It is missing the DC power cord for using it in the car. It has the AC cord for plugging in to an outlet.