| Color: | Red |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red & Black |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Frigidaire |
| Type | Countertop Ice Maker |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 26 lbs |
| Model | EFIC123-SSRED |
| Features | Clean Cycle, Removable Basket |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Power | 100 W |
| Item Weight | 26 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Frigidaire Stainless-Steel 26-lb. Bullet-Shaped Ice Maker. Color: Red & Black, Condition: New. Listed at 139.98 USD. This Frigidaire stainless steel bullet-shaped ice maker has a semi-transparent lid for easy monitoring, and the dedicated indicators notify you when ice storage is full and when you need to fill the tank with water.