| Book Title | From the Treasures of Arabic Morphology - من ك& |
|---|---|
| Publication Date | 2023-07-03 |
| Pages | 364 |
| ISBN | 9781998117246 |
| Subject Area | Foreign Language Study, Religion |
| Publication Name | From the Treasures of Arabic Morphology - من كنوز الصرف |
| Publisher | HA-Meem Publications |
| Item Length | 8.5 in |
| Subject | Arabic, Islam / General |
| Publication Year | 2023 |
| Type | Language Course |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.8 in |
| Author | Ha-Meem Publications |
| Item Weight | 16.4 Oz |
| Item Width | 5.5 in |
| Number of Pages | 364 Pages |
Check the listing for details. From the Treasures of Arabic Morphology - من كنو&. Condition: Brand New. Listed at 21.27 USD. New Trade paperback