| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Size | One Size |
| Color | As shown in the picture |
| Custom Bundle | No |
| Material | Nylon |
| Item Length | 30cm |
| Brand | wangzhecar |
| Thickness | 600D |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Tactical Vest |
| Number of Straps | 2 |
| Body Area | Chest |
| Features | Adjustable, Adjustable, Durable, High Durability, Lightweight |
| Sport/Activity | Hunting |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 700g |
| Item Width | 25cm |
| UPC | 718387846202 |
Check the listing for details. Armor Tactical Jacket Body Bulletproof Vest Front Back Plates Guard Security Kit. Color: As shown in the picture, Condition: New without tags, Made in China. Listed at 33.66 USD. 1 x Tactical Vest. Vest Armor Body Features Removable dummy foam filled body armor plate on front and back. The chest has a large piece of Velcro design, you can paste any badge as proof of identity.