| Anticipated Ship Out Time | Same day - 1 business day |
|---|---|
| Bundle Listing | Yes |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Notes | Bumper Mounting Bracket |
| OE Number | JL3Z17B984A, JL3Z17B985A |
| Other Part Number | JL3Z17B984A, JL3Z17B985A |
| Part Link Number | FO1067198, FO1066198 |
| Part Name | Bumper Bracket |
| Partslink Number | FO1067198, FO1066198 |
| Quantity | 0 |
| Brand | Unbranded |
| Placement on Vehicle | Left and Right, Front |
| Material | Steel |
| OE/OEM Part Number | JL3Z17B984A, JL3Z17B985A |
| Manufacturer Warranty | 1-year unlimited-mileage warranty |
| Interchange Part Number | JL3Z17B984A,FO1067198,JL3Z17B985A,FO1066198,2020 2019 2018,Ford,F |
| Superseded Part Number | JL3Z17B984A,FO1067198,JL3Z17B985A,FO1066198,2020 2019 2018,Ford,F |
Check the listing for details. Front Bumper Bracket For Ford F-150 2018-2020 Front Driver and Passenger Side. Condition: New. Listed at 38.88 USD. Type: Bumper Bracket. 1 Pair Front Bumper BracketRight+Left Side (OEM Number: JL3Z17B984A, JL3Z17B985A). For 2018-2020 Ford F-150. Made of high - quality materials, it can withstand daily driving and various weather conditions.