| Brand | ac-autoparts_aftermarket |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front, Hood |
| Type | Bug Deflector |
| Material | Plastic, ABS |
| Features | Easy installation, 3 pcs |
| Manufacturer Part Number | acusa25011502 |
| OE/OEM Part Number | 14 15 16 2014 2015 2016 Mercedes-Benz, Sprinter 1500 2500 3500 W906, 3pcs/set Front Hood Bonnet Deflector Guard Shield Protector, Tape on |
| Color | Gloss Black |
| Item Width | 10 in |
| Item Height | 5.8 in |
| Item Length | 45.3 in |
| Items Included | Adhesive Tape, 3 pcs Front Hood Bonnet Deflector Guard Shield Protector |
| Attachment Type | Tape |
| Item Weight | 4.1 lb |
| Interchange Part Number | 14-16 2014 2015 2016 Mercedes-Benz, Sprinter 1500 2500 3500 W906 |
Check the listing for details. Front Deflector Shield Guard For 2014-2016 Benz Sprinter W906 Tape on 3Pcs Black. Color: Gloss Black, Condition: New. Listed at 84.99 USD. Color: Gloss Black.