| Type | Awning |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Color | Clear |
| Material | PC |
| Style | Modern |
| Noise | <60db |
| Pattern | Solid |
| Panel Shape | Curved |
| Assembly Required | Yes |
| Department | Unisex-adult |
| Operation Mode | Manual |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Temperature Tolerance | -40~130℃/-40~266℉ |
| Thickness | 3.5mm/0.14 in |
| Product Size(L*W) | 100*50cm/39.4*19.7 in |
| Package Size | 47*102*7cm/18.5*40*2.8in |
| Gross Weight | 3.3kg/7.3 lbs |
| Features | Durable, Low Noise, Heat Resistant, Corrosion Resistant, Tear Resistant, Waterproof, Water-Resistant, UV Resistant |
| Frame Material | No Frame |
| Item Width | 50cm/19.7 in |
| Finish | High-quality PC |
| Fixings Supplied | Yes |
Check the listing for details. Front Door Window Awning Patio Canopy Rain Cover UV Protected Eaves. Color: Clear, Condition: New. Listed at 63.40 USD. Awning Canopy, Clear Rain Shelter, Window Awning Door Canopy Awning. You can also wipe it with a damp cloth. Installing a high-performance awning canopy on the outside of your window or door can bring great protection from rain, snow, sun, dirt, etc.