| Brand | mosobaba2021 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | T-04212-BKSK |
| Placement on Vehicle | Front |
| Material | ABS Fairing |
| Color | Black Smoke |
| Type | Front Headlight Fairing |
| Style | Headlight Fairing 12" Windshield LED headlight |
| Headlight Power | Low 24W, High 42W, and DRL 7W |
| Headlight Lumens | 5600 Lumens (high beam), 4200 lumens (low beam) |
| Headlight Votage | DC12-30V |
| Headlight Color | Black |
| Headlight Material | Billet Aluminum and steel |
| LED Color | White |
| Headlight Diameter | 5-3/4” |
| Mounting Holes | Pre-Drilled |
| Fairing ABS Color | Gloss Black (GB). |
| Windshield Material | Polycarbonate (PC) |
| Windshield Heights | 12'' |
| Windshield Color | Smoke |
| Items Included | Mounting Hardware |
| Fitment 1 | For Harley Softail Low Rider S 114 (FXLRS) 2020-2021 |
| Fitment 2 | For Harley Softail Low Rider S 117 (FXLRS) 2022 |
| UPC | 699933979059 |
Check the listing for details. Front Fairing + LED Headlight + 12'' Windshield For Harley Softail 114 117 FXLRS. Color: Black Smoke, Condition: New. Listed at 279.00 USD. Features: Aftermarket 100% brand new Pre-installed back brackets. Fairing ABS Color: Gloss Black (GB). Windshield Material: Made of high-quality Polycarbonate (PC) Windshield Heights: 12" Windshield Color: Clear, Smoke Clear is a light tint with 95% visible light transmission Smoke is a medium tint with 45% visible light transmission LED Headlight Material: Billet Aluminum and steel LED Headlight Housing Color: Chrome Voltage: DC12-30V Lumen: 5600 Lumens (high beam), 4200 lumens (low beam) Power: Low 24W, High 42W, and DRL 7W LED Color: White Color temperature: 6500K-7000K Waterproof: IP67 Fitment: For Harley Softail Low Rider S 114 (FXLRS) 2020-2021 For Harley Softail Low Rider S 117 (FXLRS) 2022.