| Mounting Style | Bolt On |
|---|---|
| Bracket Hole Quantity | 4 |
| Machine Type | ATV/UTV |
| Items Included | A-Arm |
| Manufacturer Part Number | AA151A1002 |
| Material | Hot Rolled Steel Seamless Tubing |
| Item Length | 540 mm |
| Vintage Part | No |
| Placement on Vehicle | Front Left Lower A-arm |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Brand | Caltric |
| Type | A-Arm |
| OE/OEM Part Number | 1018211-458, 1016479-458, 1017577-458 |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Features | Easy to Replace |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 235 mm |
| Item Weight | 5.3 lb |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Front Left Lower A-arm Control Arm For Polaris RZR 4 800 2011 2012 2013. Condition: New. Listed at 58.00 USD. RZR S 800 2010-2014. RZR 4 800 2011-2013. For POLARIS Models FRONT LOWER LEFT A-ARM. 1x Front Lower Left A-arm.