| Brand | APK |
|---|---|
| Type | Regulator & Motor Assembly |
| Placement on Vehicle | Front, Front Left, Front Right |
| Operating Mode | Electric |
| Manufacturer Part Number | 11432348 |
| OE/OEM Part Number | 741-872 741-873 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Material | Stainless Steel |
| Vintage Part | No |
| Performance Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Interchange Part Number | 741872,741873 |
| Superseded Part Number | 741872,741873 |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Attachment Type | Bolt-On |
| Connector | w/ -Pin Plug |
| Color | Black, Silver |
| Surface Finish | Smooth |
| Number of Pieces | 2 |
| Custom Bundle | Yes |
| Modified Item | No |
| Installation Instructions Included | No |
| Mounting Hardware Included | No |
| Notes | Verify this part fits your vehicle using the Compatibility Chart |
| Packaging Type | Box |
| Item Width | 11in |
| Item Weight | 13lb |
| Item Length | 25in |
| Item Height | 7in |
| Motor Included | Yes |
Check the listing for details. Front Left Right Power Window Regulator For 1997-2002 Ford Expedition with Motor. Color: Black, Silver, Condition: New. Listed at 63.49 USD. Items Specifications: Condition: New Attachment Type: Bolt On Material: Metal and Plastic Operation: Power Electric/Manual: Electric Placement: Front, Left, Right Side Location: Driver Side, Passenger Side Motor Included: Yes Weight: 11 lbs OE #: F75Z7823209AA, F75Z7823208AA Dorman #: 741-872, 741-873 Fitment: .