| Mounting Style | Bolt On |
|---|---|
| Machine Type | ATV/UTV |
| Items Included | A-Arm |
| Manufacturer Part Number | AA105+AA106+AA107+AA108 - LAR |
| Material | Hot Rolled Steel Seamless Tubing |
| Item Length | 330 mm |
| Vintage Part | No |
| Placement on Vehicle | Front Lower & Upper A-Arms |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Brand | Caltric |
| Type | A-Arm |
| Interchange Part Number | 3GD-23540-00-35 3GD-23540-10-0 3GD-23540-00-P0 3GD-23570-00-35 |
| OE/OEM Part Number | 3GD-23550-00-35, 3GD-23550-10-00, 3GD-23550-00-P0 |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Item Height | 63.5 mm |
| Features | Easy to Replace |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 266.7 mm |
| Item Weight | 14 lb |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Front Lower & Upper A-Arms for Yamaha Warrior 350 YFM350X 1989-2003. Condition: New, Made in China. Listed at 165.00 USD. WARRIOR 350 YFM350X 1989-2003. For Yamaha Models FRONT LOWER AND UPPER A-ARMS. Front Upper Left A-Arm. Front Upper Right A-Arm.