| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Pad Material | Ceramic, Dust Free Formula |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Package Includes | 8x brake pads |
| Quality Guarantee | Meets Or Exceed OEM Standards, 100% Satisfaction Guarantee |
| Pad Features | Dust Free, Quiet Braking, Improved Braking Performance |
| Long Lasting | Pads Life Increased by 30% than Other Pads |
| Weight | 10.35 lb |
| Mounting Hardware Included | Not Included |
| Brake Pad Clips | Not Included |
| Suitable for | Disc |
| Brand | YXPCARS |
| Type | Brake Pad Set |
| Features | High Heat Resistant, Low Dust, Quiet Operation |
| Manufacturer Part Number | AL3Z2001A |
| OE/OEM Part Number | 7L1Z2200A,7L1Z2200B |
| Material | Ceramic |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Check the listing for details. Front Rear Ceramic Brake Pads for 2010 - 2017 Ford Expedition Lincoln Navigator. Condition: New. Listed at 40.25 USD.