| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Bundle Description | Kit Includes: 1pc Front Right Brake Caliper w/ Bracket |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Custom Bundle | Yes |
| Items Included | Caliper |
| Manufacturer Part Number | R19B2821A |
| Placement on Vehicle | Front |
| Brand | Detroit Axle |
| Type | Brake Caliper & Bracket |
| Interchange Part Number | brakes breaks brake calipers |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| OE/OEM Part Number | 19-B2821A |
| Piston Size | 1.89 inch (48.03mm) |
| Piston Material | Steel |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Piston Quantity | 2 |
| Brake Caliper Bracket Included | Yes |
Check the listing for details. Front Right Passenger Side Brake Caliper w/ Bracket for 2005 - 2009 Kia Sorento. Condition: Remanufactured. Listed at 49.70 USD. Track Page Views With Auctiva's FREE Counter