| Fit 9 | 2018 2019 Ford Special Service Police Sedan |
|---|---|
| Item Thickness | 20 mm |
| Fit 8 | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Ford Explorer |
| Fit 7 | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Ford Flex |
| Discard Thickness | 18.5 mm |
| Items Included | Brake Rotor |
| Fit 2 | 2013 2014 2015 2016 2017 Ford Police Interceptor Utility |
| Fit 1 | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Ford Police Interceptor Sedan |
| Rotor Outside Diameter | 13.86 in (352 mm) |
| Fit 6 | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Lincoln MKT |
| Fit 5 | 2013 2014 2015 2016 Lincoln MKS |
| Placement on Vehicle | Front, Left, Right, Driver Side, Passenger Side |
| Fit 4 | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Ford Taurus |
| Fit 3 | 2014 2015 2016 2017 Ford Special Service Police Sedan |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Number in Pack | 2 |
| Item Height | 87.2 mm |
| Manufacturer Part Number | EN54188AB |
| Material | Steel |
| Superseded Part Number | Driver Passenger Side Disc Brake Rotors, Disc Brake Rotor Replacement, Front Left Right Brake Disc Rotor, rotores de freno delantero |
| Rotor Style | Vented |
| Brand | ALLCOMBO |
| Type | Brake Disc Rotor |
| OE/OEM Part Number | 54188 |
Check the listing for details. Front Vented Brake Rotors for 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Flex Explorer. Condition: New. Listed at 109.48 USD. Rotors Material: Steel. Front Rotor Specifications 13.86 in (352 mm) Front Rotor. Outside Dia: 13.86 in (352 mm). Kit Includes.