| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black/Silver |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 5.00" |
| Overall Length | 8.25" |
| MPN | 16-011B |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Liner Lock |
| Model | Aggressor |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Thumb Stud, Lanyard Hole, Belt/Pocket Clip |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Plastic |
Check the listing for details. FROST CUTLERY AGGRESSOR 16-011B. Color: Black/Silver, Condition: New other (see details). Listed at 7.80 USD. 3 1/4" Stainless Steel Clip Point Blade. One flat fee for all orders regardless of quantity.