| Brand | Frost Cutlery |
|---|---|
| Blade Material | Stainless Steel |
| Type | Pocket Knife |
| Blade Length | 3.375" |
| Color | Blue |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 4.5" |
| Overall Length | 7.875" |
| Features | Belt/Pocket Clip, Lanyard Hole |
| MPN | 16-674BL |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Blue Plastic w/Black Slotted Grip |
| UPC | 026615243465 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY BLACK SQUALL 16-674BL. Color: Blue, Condition: New. Listed at 6.00 USD. 3 3/8" BLACK COATED STAINLESS STEEL BLADE. 4 1/2" CLOSED BLUE PLASTIC W/BLACK SLOTTED GRIP HANDLE.