| MSRP | $ |
|---|---|
| Blade Material | German Stainless Steel |
| Blade Length | 2.375", 2.375", 1.875", & 1.875" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Yellow |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.25" |
| Overall Length | 5.625" |
| Blade Types | Sheepsfoot, Pen, Coping, & Spear Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Congress |
| Number of Blades | 4 |
| Country of Origin | China |
| Handle Material | Banana Smooth Bone |
| MPN | 14-901BNSB |
| UPC | 026615227304 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY CONGRESS 14-901BNSB. Color: Yellow, Condition: New other (see details), Made in China. Listed at 9.10 USD. One flat fee for all orders regardless of quantity.