| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black/Brown |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 5.00" |
| Overall Length | 8.25" |
| MPN | 15-284PW |
| Blade Types | Drop Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Liner Lock |
| Model | Enforcer Folder |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Belt/Pocket Clip, Top Thumb Stud |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stainless Steel w/Wood Inserts |
| UPC | 026615249054 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY ENFORCER FOLDER 15-284PW. Color: Black/Brown, Condition: New other (see details). Listed at 12.00 USD. Top Thumb Stud & Belt/Pocket Clip. 3 1/4" Stainless Steel Drop Point Blade.