| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.50" |
| Color | Brown |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 8.00" |
| MPN | HK696-80PK |
| Handle Length | 4.50" |
| Brand | Frost Cutlery |
| Blade Type | Guthook |
| Type | Gut Hook |
| Model | Hogzilla |
| Tang Style | Full |
| Features | Sheath Included |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Wood |
| UPC | 026615245018 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY HOGZILLA HK696-80PK. Color: Brown, Condition: New other (see details). Listed at 7.80 USD. 3 1/2" Black Coated Stainless Steel Guthook Blade. One flat fee for all orders regardless of quantity.