| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | German Stainless Steel |
| Blade Length | 2.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Green |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.00" |
| Overall Length | 5.25" |
| MPN | 14-003JGJ/E |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Lock Back |
| Model | Bear Hunter |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Pakistan |
| Handle Material | Jade Green Jigged Bone |
Check the listing for details. FROST CUTLERY LITTLE BEAR HUNTER 14-003JGJ/E. Color: Green, Condition: New other (see details). Listed at 6.00 USD. FROST CUTLERY LITTLE BEAR HUNTER 14-003JGJ/E3" Closed Jade Green Jigged Bone Lock Back Handle2 1/4" German Stainless Steel Clip Point BladeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart.Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales