| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Length | 5.50" & 3.50" |
| Color | Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 9.50" & 8.25" |
| MPN | 18-165B |
| Handle Length | 4.00" & 4.75" |
| Brand | Frost Cutlery |
| Blade Type | Tanto & Clip Point |
| Type | Hunting Knife |
| Model | Samurai Combo |
| Tang Style | Full & Liner Lock |
| Features | Lanyard Included |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Black Cord Wrap |
Check the listing for details. FROST CUTLERY SAMURAI COMBO 18-165B. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 9.00 USD. FROST CUTLERY SAMURAI COMBO 18-165B9 1/2" Overall & 4 3/4" Closed Full Tang & Liner Lock Black Cord Wrapped Handles5 1/2" Tanto & 3 1/2" Clip Point Stainless Steel BladesLanyard & Lanyard Hole, Finger Flip, & Nylon SheathOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales