| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 2.50", 1.875", & 1.50" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Brown & Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.50" |
| Overall Length | 6.00" |
| MPN | 15-659BPS |
| Blade Types | Clip Point, Sheepsfoot, & Pen |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Stockman |
| Number of Blades | 3 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Burnt Peach Seed Bone |
| UPC | 026615195146 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY STOCKMAN 15-659BPS. Color: Brown & Black, Condition: New other (see details). Listed at 9.10 USD. One flat fee for all orders regardless of quantity.