| Display Resolution | 240 x 240 |
|---|---|
| Power Source | Electric Cordless |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Gray |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Titanium |
| Set Includes | Charger |
| For Operating Systems | Android, iOS |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | Up to 14 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate |
| Language | English |
| Display Size | 51mm |
| Model | Garmin D2 Delta PX |
| Body Area | Wrist |
| Features | Alarm, Calendar/Date, Clock, Compass, Distance Traveled, GPS, Heart Rate Monitor, Pedometer, Rechargeable Battery, Record Sleep, Set Goals, Stopwatch, Temperature, Timer, Wireless, Pulse Oximiter |
| Sensors | GPS |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Width | 51 mm |
| Item Weight | 96g |
| Country of Origin | Taiwan |
Check the listing for details. Garmin D2 Delta PX - GPS Pilot Smart Watch with Pulse Ox Sensor (NEW). Color: Gray, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 550.00 USD. New, in box, and never worn Garmin D2 Delta PX smartwatch. Now, with our D2 Delta series, we’ve brought this technology to whole new levels of capability and connectivity.