| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Display Resolution | 800 x 480 |
| Power Source | Electric Corded |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Plastic |
| Number of Preloaded Courses | 100 |
| Vintage | No |
| Brand | Garmin |
| Accuracy | 24 in |
| Type | Head Unit Only |
| Unit Type | Unit |
| Display Size | 9 in |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 9 in |
| Model | Garmin ECHOMAP UHD 94sv |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Features | Chart Plotting |
| Sensors | GPS |
| Sport/Activity | Fishing |
Check the listing for details. Garmin ECHOMAP UHD 94sv Chartplotter/Fishfinder – Excellent Condition – Tested. Color: Black, Condition: Used. Listed at 689.99 USD. Garmin ECHOMAP UHD 94sv unit. This is a powerful all-in-one chartplotter and fishfinder with built-in sonar and support for advanced Garmin technologies including Panoptix and LiveScope. Garmin decal.