| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Size | 51 mm |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Black |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Titanium |
| MPN | 010-02541-22 |
| For Operating Systems | Android, iOS |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Measurement Provided | Heart Rate, Calories, Time, Distance |
| Unit Type | Unit |
| Display Size | 1.4 in |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Garmin Fenix 7X Pro Solar Sapphire |
| Body Area | Wrist |
| Features | Heart Rate Monitor, Solar Powered, Calorie Monitor, GPS |
| Sensors | GPS, Accelerometer, Gyroscope, Compass |
| Sport/Activity | Running & Jogging, Gym & Training |
| Item Weight | 89 g |
Check the listing for details. Garmin Fenix 7x Pro Sapphire Solar. Color: Black, Condition: Used. Listed at 419.99 USD. Includes box and charger. Normal wear and tear. There is a small chip at the top of the watch. See pictures. There is no damage in the screen itself. Amazing watch. Only selling because I am moving to Coros. Open to offers!