| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Display Resolution | 390 x 390 |
| Power Source | Batteries |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Black |
| Measurement System | Decimal |
| Material | Plastic |
| For Operating Systems | Android, iOS |
| Brand | Garmin |
| Type | Smartwatch |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | Unit |
| Measurement Provided | Distance, Heart Rate, Calories, Time, Speed, Cadence |
| Battery Life | Up to 7 Days |
| Language | English |
| Display Size | 1.2 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 11.6 mm |
| Model | Garmin Forerunner 165 |
| Body Area | Wrist |
| Features | GPS, Heart Rate Monitor |
| Sensors | GPS, Accelerometer, Compass |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Weight | 39 g |
Check the listing for details. Garmin forerunner 165 With Box And Bands. Color: Black, Condition: Used. Listed at 180.00 USD.