| Display Resolution | 240 x 240 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Gray |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Plastic |
| MPN | 010-02120-00 |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | Up to 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate |
| Unit Type | Unit |
| Display Size | 1.2 in |
| Language | English |
| Model | Garmin Forerunner 245 |
| Body Area | Wrist |
| Features | Timer, Rechargeable Battery, Distance Traveled, Speedometer, Alarm, Stopwatch, GPS, Calorie Monitor |
| Sensors | GPS |
| Sport/Activity | Running & Jogging, Swimming, Cycling |
| Item Weight | 38.5 g |
| Item Width | 1.7 in |
| UPC | 0753759217167 |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 245 GPS Running Watch - Slate Gray. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 100.00 USD. Watch is in good condition, has always had a screen protector; no scratches on the screen.