| Measurement Provided | Cadence, Distance, Heart Rate, Time |
|---|---|
| Battery Life | Up to 14 Days |
| Language | English |
| Display Size | 1.3" |
| Size | 45.6 x 45.6 x 12.9 (mm) |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 12.9 mm |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Item Length | 45.6 mm |
| Item Width | 45.6 mm |
| Item Weight | 49 g |
| Country of Origin | Taiwan |
| UPC | 0753759279929 |
| Display Resolution | 260 x 260 |
| Power Source | Batteries |
| Color | White |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| MPN | 010-02641-21 |
| Material | Plastic |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | GPS |
| Model | Garmin Forerunner 255 Music |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Heart Rate Monitor |
| Sensors | SpO2, Accelerometer, Gyroscope, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 255 Music – Open-box (Cable Replaced, Box Replaced). Color: White, Condition: New other (see details), Made in Taiwan. Listed at 215.90 USD. This open-box unit has been tested to ensure proper operation. Open-box item — professionally inspected and tested to ensure full functionality and excellent performance. Due to open-box testing and handling, the device may have minor scratches and signs of use.