| Custom Bundle | Yes |
|---|---|
| UPC | 753759279851 |
| Mobile App | Yes |
| Display Resolution | 218 x 218 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Gray |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| MPN | 010-02641-02 |
| Material | Polymer Clay |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Cadence, Time, Distance, Calories |
| Language | English, Italian, French, Spanish, German |
| Display Size | 1.1 in |
| Item Height | 12.4 mm |
| Model | Garmin Forerunner 255S |
| Body Area | Wrist |
| Features | Calendar/Date, Alarm, GPS, Clock, Compass |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 39 g |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 255S – Open-box. Color: Gray, Condition: New other (see details). Listed at 249.90 USD. This open-box unit has been tested to ensure proper operation. Open-box item — professionally inspected and tested to ensure full functionality and excellent performance. Due to open-box testing and handling, the device may have minor scratches and signs of use.