| Model | Light Pink / Whitestone (42 mm) |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Signed | No |
| Color | Various Colors |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Measurement System | Imperial |
| Material | Corning® Gorilla® Glass 3, silicone, fiber-reinforced polymer |
| Mobile App | Yes |
| California Prop 65 Warning | This product contains lead, a chemical known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling. |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | Up to 7 Days |
| Measurement Provided | Calories, Distance, Heart Rate, Speed, Time |
| Display Size | 46 mm & 42 mm |
| Language | English, French, German, Italian, Spanish |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Body Area | Wrist |
| Personalized | No |
| Features | Calorie Monitor, Clock, Data Review, GPS |
| Sensors | GPS |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Width | 12.9 |
| Item Weight | 39 g & 47 g |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 265 / 265S GPS GPS Running Smartwatch (Various Colors). Color: Various Colors, Condition: New. Listed at 449.99 USD. Plan your race strategy with the race widget, which enables personalized daily suggested workouts that adapt to performance, recovery, the race you’re running and its course. And when you want to switch it up with cross training, choose from more than 30 activity profiles, including triathlons, cycling, swimming and more.