| Power Source | Batteries |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| MPN | 010-02810-02 |
| Item Length | 46.1 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Measurement Provided | Distance, Heart Rate, Time, Calories, Speed |
| Display Size | 1.3 in |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 12.9 mm |
| Body Area | Wrist |
| Features | 30+ activity profiles, Garmin Coach, Running dynamics, HRV status, Recovery time, Alarm, Calendar/Date, Clock, GPS |
| Sensors | GPS, Accelerometer |
| Sport/Activity | Gym & Training, Running & Jogging |
| Item Width | 46.1 mm |
| Display Resolution | 416 x 416 |
| Signed | No |
| Color | Black |
| Material | Fiber-reinforced polymer |
| Brand | Garmin |
| Type | Smartwatch |
| Model | Forerunner 265 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Weight | 47 g |
| UPC | 753759313654 |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 265 GPS Running Smartwatch AMOLED Display Black. Color: Black, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 379.95 USD. I do my best to be as descriptive as possible, but I am human and do make mistakes and overlook things. Pictures help where words fail.