| Personalized | No |
|---|---|
| Signed | No |
| Mobile App | Yes |
| Brand | Garmin |
| Features | Calorie Monitor, Clock, Data Review, GPS |
| Sensors | GPS |
| Type | Smartwatch |
| Department | Unisex Adults |
| Material | Corning® Gorilla® Glass 3, silicone, fiber-reinforced polymer |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Body Area | Wrist |
| Measurement Provided | Calories, Distance, Heart Rate, Speed, Time |
| Battery Life | Up to 7 Days |
| Power Source | Batteries |
| Display Resolution | 416 x 416 |
| Display Size | 46 mm |
| Measurement System | Imperial |
| Item Weight | 47 g |
| Item Width | 12.9 |
| Color | Various Colors |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Item Height | 46.1 mm |
| Item Length | 46.1 mm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 265 GPS Running Watch Running GPS Smartwatch Bundle. Color: Various Colors, Condition: Used, Made in China. Listed at 538.25 USD. Plan your race strategy with the race widget, which enables personalized daily suggested workouts that adapt to performance, recovery, the race you’re running and its course. And when you want to switch it up with cross training, choose from more than 30 activity profiles, including triathlons, cycling, swimming and more.