| Measurement Provided | Heart Rate, Distance, Speed, Calories, Time |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Display Size | 1.2 in |
| Item Height | 12.9 mm |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Item Weight | 39 g |
| UPC | 0753759313685 |
| Display Resolution | 360 x 360 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| MPN | 010-02810-03 |
| Material | Plastic |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | GPS |
| Model | Garmin Forerunner 265S |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Heart Rate Monitor |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 265S AMOLED Running Smartwatch, Black/Amp Yellow. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 350.99 USD. Condition: New open box, never been used.