| UPC | 0753759297015 |
|---|---|
| Display Resolution | 260 x 260 |
| Power Source | Batteries |
| Color | White |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| MPN | NOT SPECIFIED |
| Item Length | 1.8 in |
| Brand | Garmin |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Cadence, Time, Distance, Calories |
| Language | English, Italian, French, Spanish, German |
| Display Size | 1.3 in |
| Item Height | 0.6 in |
| Model | Forerunner 955 Solar |
| Body Area | Wrist |
| Features | Calendar/Date, Average Speed, Alarm, Cadence, GPS, Clock, Compass, Calorie Monitor, Heart Rate Monitor |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Width | 1.8 in |
| Item Weight | 0.11 lbs |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 955 Solar Unisex Smartwatch - White. Color: White, Condition: New other (see details). Listed at 399.99 USD. Warn twice, in original box with all parts. In perfect condition.