| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Size | M |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Item Height | 13.2 mm |
| Measurement System | Decimal |
| Item Length | 47 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 13.4 mm |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Weight | 53 g |
| UPC | 0753759313838 |
| Display Resolution | 454 x 454 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| MPN | 010-02809-00 |
| Material | Titanium |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | Up to 23 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Time, Distance, Calories |
| Language | English |
| Display Size | 1.4 in |
| Model | Forerunner 965 |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Training Plan, Rechargeable Battery, Distance Traveled, Maximum Speed, Cadence, GPS, Clock, Compass, Heart Rate Monitor |
| Sensors | Accelerometer, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Running & Jogging |
Check the listing for details. Garmin Forerunner 965 GPS Running Smartwatch - Black/Gray. Color: Black, Condition: Used, Made in Taiwan. Listed at 299.00 USD. This watch is used and it has scratch on the glass. However everything is tested and works the same as new watch will work. If you don't mind the scratch you can have the amazing Forerunner 965 wqtch at discounted price. Please take a look at the last two photos who will show you how this watch looks like with the screen On and off. The photos are the actual watch Shipping just the watch and charger We use Priority mail for fast shipping