| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Size | 45mm |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| MPN | 010-02934-00, 0100293400 |
| For Operating Systems | Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Distance, Calories, Time |
| Unit Type | Unit |
| Display Size | 45mm |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 14.9 mm |
| Body Area | Wrist |
| Features | GPS, Heart Rate Monitor |
| Sensors | GPS, Accelerometer, Compass |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Sport/Activity | Running & Jogging, Gym & Training |
| Item Weight | 52 g |
| UPC | 753759339500 |
Check the listing for details. Garmin Instinct 3 – 45mm, Solar (010-02934-00). Color: Black, Condition: New. Listed at 399.99 USD. Garmin Instinct 3 – 45mm, Solar. Garmin Instinct 3 – 45mm, Solar Features. Garmin Instinct 3 – 45 mm, Solar smartwatch with silicone band. Follow yours, wherever the adventure leads. See and be seen with a built-in flashlight, featuring variable intensities and an alternate red light.