| UPC | 0753759305741 |
|---|---|
| Display Resolution | 176 x 176 |
| Power Source | Batteries |
| Size | 45 mm |
| Color | Gray |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | 010-02730-11 |
| Material | Stainless Steel, Fiber-Reinforced Polymer |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | GPS |
| Battery Life | Up to 7 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Cadence, Time, Distance, Calories |
| Display Size | 0.9 in |
| Language | English |
| Model | Garmin Instinct Crossover Solar |
| Body Area | Wrist |
| Features | Calendar/Date, Average Speed, Alarm, Cadence, GPS, Clock, Solar Powered, Compass, Calorie Monitor |
| Sensors | Accelerometer, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 2.29 oz |
Check the listing for details. Garmin Instinct Crossover Solar. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 215.45 USD. We apologize for any inconvenience this may cause and appreciate your understanding.