| Case Size | 20 mm |
|---|---|
| Band Material | Silicone |
| UPC | 0753759258757 |
| Color | Gray |
| MPN | 010-02293-10 |
| Material | Polymer |
| For Operating Systems | Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Women |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | More Than 24 Days |
| Display Size | 0.9 in |
| Model | Instinct |
| Features | Timer, Alarm, Stopwatch, GPS, Clock, Data Review, Solar Powered, Compass |
| Sensors | Accelerometer, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Walking, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 0.11 lbs |
Check the listing for details. GARMIN INSTINCT SOLAR, RUGGED GPS SMARTWATCH (P03061371). Color: Gray, Condition: Used. Listed at 127.00 USD.