| Brand | Garmin |
|---|---|
| MPN | 010-02891-01-K1 |
| UPC | 196271191803 |
| Manufacturer | Garmin |
| Battery Life | Up to 5 Days |
| Body Area | Wrist |
| Color | Silver, Purple Jasmine |
| Country of Origin | Taiwan |
| Department | Women |
| Display Resolution | 240 x 201 pixels |
| Display Size | 1.00 inch |
| Features | Bluetooth, GPS, Heart Rate Monitor |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Item Height | 10.15 mm |
| Item Length | 34.5 mm |
| Item Weight | 24 grams |
| Item Width | 34.5 mm |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Material | Silicone, Stainless Steel |
| Measurement Provided | Heart Rate, Steps, Calories Burned |
| Measurement System | Metric |
| Model | Lily 2 |
| Number of Items in Set | 2 |
| Power Source | Battery |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, Heart Rate Sensor |
| Set Includes | Smartwatch, Charger |
| Size | One Size |
| Sport/Activity | Fitness, Running, Yoga |
| Type | Smartwatch |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Garmin Lily 2 Active GPS Smartwatch (Silver/ Purple Jasmine) Bundle with Charge. Color: Silver, Purple Jasmine, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 254.99 USD. Trendy but unexpected — that’s Lily 2 Active, the small, stylish smartwatch. With a flick of your wrist, the stylish patterned lens lights up to reveal a bright touchscreen display. Plus, With A Quick Tap Or Wrist Turn, The Lily 2 Active Smartwatch Reveals A Bright Display.