| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Display Resolution | 480 x 320 |
| Power Source | Electric Corded |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Plastic |
| Vintage | No |
| Brand | Garmin |
| Accuracy | 24 in |
| Type | 4 Fishfinder |
| Battery Life | 6 hr |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Sensors | GPS |
| Sport/Activity | Fishing |
| Item Weight | 0.5 lb |
| Item Width | 3.5 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. GARMIN STRIKER™ 4 Fishfinder with Dual Beam Transducer. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 218.48 USD. Experience the clarity of CHIRP: Striker™ 4 fishfinder includes a CHIRP (77/200kHz) transducer, which provides a visibly higher level of clarity and detail for fish and structure than traditional 77/200kHz transducers.