| Size | 42mm |
|---|---|
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Unit Type | Unit |
| Measurement Provided | Time, Heart Rate, Calories |
| Display Size | 1.2" (30.4 mm) diameter |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 42.2 mm |
| Item Weight | 36 g |
| Country of Origin | Taiwan |
| UPC | 0753759324933 |
| Display Resolution | 390 x 390 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Purple |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| MPN | 010-02862-13 |
| Material | Plastic |
| For Operating Systems | iOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | GPS |
| Model | Garmin vivoactive 5 |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Heart Rate Monitor |
| Sensors | Accelerometer, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
Check the listing for details. Garmin vívoactive 5 GPS Watch - Orchid. Color: Purple, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 160.00 USD. New open box,has papers and everything as it should,cover still on.👌🏻