| Attachment method | Clamp |
|---|---|
| Compatible Brand | Specialized |
| Color | Black |
| Item Diameter | 33 mm |
| Seatpost Type | Aero Seatpost |
| Material | Nylon |
| Set Includes | Set of screws |
| Item Length | 60 mm |
| Brand | Garmin |
| Item Height | 33 mm |
| Model | Tarmac SL7 |
| Compatible Bike Type | Gravel Bike, Mountain Bike, Road Bike |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 24 g |
| Item Width | 30 mm |
| Part Type | Seatpost |
Check the listing for details. Garmin Varia Mount for Specialized Tarmac SL7. Color: Black, Condition: New. Listed at 54.94 USD. Compatible with Garmin Varia RTL 510 / 515. Not sure about compatibility or have a unique setup?. Feel free to reach out?cyclist to cyclist, we're here to help you ride smarter and safer. Sleek, aerodynamic design for a minimalist look and reduced drag.