| UPC | 0753759271824 |
|---|---|
| Display Resolution | 416 x 416 pixels |
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| MPN | 010-02430-11 |
| Material | Stainless Steel, Steel |
| For Operating Systems | BlackBerry, iOS, macOS, Android |
| Brand | Garmin |
| Type | Wristwatch |
| Battery Life | Up To 12 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Cadence, Time, Distance, Calories |
| Language | English, Italian, French, Spanish, German |
| Display Size | 1.30″ (33.0 mm) diameter |
| Item Height | 45.40 mm |
| Model | Garmin Venu 2 |
| Body Area | Wrist |
| Features | Record Sleep, Wireless, Temperature, Speedometer, Maximum Speed, Stopwatch, Cadence, GPS, Clock, Calorie Monitor, Training Plan, Set Goals, Memory Storage, Distance Traveled, Average Speed, Heart Rate Monitor, Training Protocol, Odometer, Pedometer, Data Review, Compass, Timer, Rechargeable Battery, Calendar/Date, Alarm |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, GPS |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 49.0g |
Check the listing for details. Garmin Venu 2 Black/Slate Smartwatch (Open Box). Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 183.96 USD. Condition: Open Box. Color: Black. Excel To HTML using codebeautify.org.