| Cell Phones & Accessories | Cell Phones & Smartphones |
|---|---|
| digiID | A1qEZGZjBQZl |
| Contract | Without Contract |
| UPC | 0753759314811 |
| Display Resolution | 390 x 390 |
| Power Source | Batteries |
| Size | 41 x 41 x 12 mm |
| Color | White |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | 0100278504 |
| Material | Stainless Steel, Steel |
| For Operating Systems | iOS, Other OS |
| Brand | Garmin |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Smartwatch |
| Battery Life | Up to 10 Days |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Cadence, Time, Distance, Calories |
| Language | English |
| Display Size | 1.2" (30.4 mm) diameter |
| Item Height | 41 mm |
| Model | Venu 3S |
| Body Area | Wrist |
| Features | Wireless, Calendar/Date, Average Speed, Alarm, Cadence, GPS, Clock, Compass, Calorie Monitor, Heart Rate Monitor |
| Sensors | Accelerometer, Gyroscope, GPS, Compass |
| Sport/Activity | Gym & Training, Swimming, Running & Jogging |
| Item Weight | 27 g (40 g with included band) |
Check the listing for details. Garmin Venu 3S 41mm Ivory -VERY GOOD. Color: White, Condition: Used. Listed at 256.95 USD. Product:Garmin Venu 3S 41mm Ivory -VERY GOOD. Item Note: Item is in VERY GOOD shape with light wear from normal use.