| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Size | 42.2 x 42.2 x 11.1 mm |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | 010-02862-10 |
| For Operating Systems | Android, iOS |
| Department | Unisex Adults |
| Measurement Provided | Heart Rate, Distance |
| Battery Life | More Than 7 Days |
| Unit Type | Unit |
| Display Size | 1.2" (30.4 mm) diameter |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 42.2 mm |
| Body Area | Wrist |
| Features | Heart Rate Monitor |
| Sensors | GPS, Accelerometer |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Display Resolution | 390 x 390 |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Brand | Garmin |
| Type | Smartwatch |
| Model | Garmin vivoactive 5 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Weight | 36 g |
Check the listing for details. Garmin Vivoactive 5 Smartwatch - Black (C-11). Color: Black, Condition: Used, Made in Taiwan. Listed at 163.96 USD.