| UPC | 0753759330736 |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 0100261810 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 4.5 in |
| Brand | Garmin |
| Type | Chronograph |
| Item Height | 5.5 in |
| Model | Xero C1 Pro |
| For Gun Type | Rifle |
| Features | Bluetooth, Display, Water Resistant |
| Sport/Activity | Shooting |
| Item Width | 5.1 in |
| Item Weight | 1.36 in |
Check the listing for details. Garmin Xero C1 PRO Chronograph. Color: Black, Condition: New. Listed at 652.11 USD. Item: The most essential data for ballistics calculations is projectile speed. A chronograph is the best tool for the job. The button-operated design is simple to use. The compact design fits in your back pocket and is easy to set up.