| Light Color | Clear White, Warm White, White |
|---|---|
| Number of Settings | 3 |
| Power: | Adjustable 15W/20W/30W |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Installation Area | Outdoor |
| Brand | Garrini |
| Mounting | Wall Mounted |
| Type | Wall Mounted |
| Sensor Type | Light |
| IP Rating | IP65 |
| Energy Star | A+++ |
| Voltage | 100-277V |
| Model | GN-BG-30W-004 |
| Features | Dusk-to-Dawn, Energy Efficient, Energy Saving, Even Lighting, Low Voltage, Waterproof, Weather Resistant, CCT Adjustable |
| Power Consumption | 30 W |
| Bulb Life Hours | More Than 50,000 Hours |
| Lighting Technology | LED |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Garrini 30W Dusk to Dawn LED Wall Pack Security Light w/ Adjustable CCT & Power. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 39.99 USD. Made of durable aluminum material that combines durability and aesthetics. Features an excellent cooling system to ensure optimal performance and longevity.