| Country of Origin | United States |
|---|---|
| License Category | Business-to-Consumer |
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | Linux, Garuda, Bootable, Arch |
| For Operating Systems | Linux |
| Brand | Unbranded |
| Type | Operating System |
| Format | 64GB USB Drive |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | Garuda Linux |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. Garuda Linux 11-in-1 Multi-boot USB (64GB, USB 3.2) All Editions, Free Shipping. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 15.99 USD. Garuda Linux Multiboot USB Drive – 64GB USB 3.2 (64-bit, 11 Editions). Included Garuda Editions. 64GB USB 3.2 USB drive preloaded with the 11 Garuda editions above. Comparing different Garuda desktop experiences side-by-side.