| Hardware Color | Silver/Chrome |
|---|---|
| Door Style | Flat Panel |
| Color | White |
| Material | Engineered Wood |
| Item Length | 47.24 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Garvee |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Sideboard |
| Number of Shelves | 2 |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 32.7 in |
| Number of Doors | 4 |
| Style | Modern |
| Features | Spacious Top Shelf for Display, Ample Storage Space, Good Quality & Safe to Use, Multi-Purpose Functionality, Anti-Tipping |
| Room | Bedroom, Dining Room, Kitchen, Living Room |
| Finish | Painted |
| Item Width | 15.75 in |
| Item Weight | 78.2 Pounds |
| Top Material Type | Engineered Wood with Painted/Coated Surface |
| UPC | 199913720836 |
Check the listing for details. Garvee 47.2" Fluted Sideboard w/ Storage Cabinet Adjustable Shelves White. Color: White, Condition: New. Listed at 125.00 USD.